Kategoriarkiv: LO-Mästare

LO – Mästare 2017

Engelaiz Conjure (Trolla)

Engelaiz Conjure (Trolla)

LO-Mästare i Bruks: 

1. Katarina Magnusson med Seganders Paiste (Peggy)

LO-Mästare i Lydnad:

1. Lotta Kihlström med Engelaiz Conjure (Trolla)
2. Katarina Magnusson med Seganders Paiste (Peggy)

Boxerracevinnare: Charlotte Granqvist och boxern Yoda.

LO-Mästare 2016

Murbergets Kikki och Lotta Jonsson

Murbergets Kikki och Lotta Jonsson

LO-Mästare i Bruks: 

1. Cecilia ”Cilla” Borgljung och Engelaiz Chelsea ”Troja”
2. Åsa Perlefelt och Swedbox Unique ”Doris”

LO-Mästare i Lydnad:

1. Zimone Iwarsson och Murbergets Mike ”Mikey”
2. Cecilia ”Cilla” Borgljung och Engelaiz Chelsea ”Troja”

Boxerracevinnare: Lotta Jonsson och Murbergets Kikki ”Wera”

LO-Mästare 2009

cillaomixa

Cecilia och Mixa

Lo-mästare i Bruks:
1. Cecilia Borgljung med Engelaiz Night Rider (Mixa)
2. Åse Rönnlund och Thomas Båth med Black Indian´s Mike
3. Lise-Lott Kihlström med Engelaiz Penny Lane

Lo-mästare i Lydnad:
1. Cecilia Borgljung med Engelaiz Night Rider

LO-Mästare 2006

tn_kihlstrom2006

Lise-Lotte Kihlström och ordförande Ulrika Olsson

tn_malin2006

Malin Slåtteby

Lo-mästare i Bruks:
1. Lise-Lotte Kihlström och Boxolas Ikaros

Lo-mästare i Lydnad:
1.Malin Slåtteby med Enchanters Pandans Pristina
2. Andreas Oredsson med Korad LP1 Engelaiz Impresario

LO-Mästare 2005

tn_osemedpriset

Åse Rönnlund

Lo-mästare i Bruks:
1. Åse Rönnlund med Korad SUCH Mysslingens Wille Wilding

Lo-mästare i Lydnad:
1. Andreas Oredsson med Korad LP 1 Engelaiz Impresario
2. Åse Rönnlund med Korad LP 1 LP 2 Mysslingens Tacho
3. Malin Slåtteby med Enchanters Pandans Pristina

LO-Mästare 2004

tn_lomastare2004

Lars Lundquist, ordförande Ulrika Olsson och Maria Sköld

Lo-mästare i Bruks:
1.Lars Lundquist med Korad Honeybox Garcon
2.Maria Sköld med Engelaiz Darwin

Lo-mästare i Lydnad:
1.Maria Sköld med Engelaiz Darwin
2. Malin Slåtteby med Enchanters Pandans Pristina

LO-Mästare 2003

tn_lo2003

Cecilia Borgljung, ordförande Ulrika Olsson och Kerstin Herlitz

Lo-mästare i Bruks:
1.Cecilia Borgljung med Korad SUCH LP 1 Engelaiz Zaffran

Lo-mästare i Lydnad:
1. Kerstin Herlitz med Korad SUCH Lp I Engelaiz Cayenne
2. Maria Sköld med Engelaiz Darwin