Etikettarkiv: Resultat

Resultat Boxerspecial – 2017

Resultat Svenska Boxerklubben GDLO boxerspecial i
Smedjebacken 2017-03-04

Domare: Joe Smith, England

BIR

BIM

NORD V-15 NORD JV-15 De La Pi’s X-It

De La Pi’s Ypperliga Yvonne

birbim2017

Kval Plac Hund Ägare
Valpklass hanar 6-9 månader
1 Hp Murbergets Pontus Elisabeth Adrian,Västerås
2 Hp De La Pi’s Åtkomliga Åge Eric Adamsson,Jönköping
3 Sörline’s Jayson Emma Ernstdotter,Sala
4 Sörline’s Jaxson Louise Södergård,Kvicksund
Valpklass tikar 6-9 månader
1 Hp Big Heart’s Queen Of Angels Gisela Frost,Ludvika
2 Hp Bosarawi’s Razzla Og Ran Winterberg,Gagnef
3 Hp Murbergets Qlura Anette Andersson,Österfärnebo
4 Hp Big Heart’s Quickstep Kajsa Paulson,Drottningholm
Bästa Hanvalp
1 Hp Murbergets Pontus Elisabeth Adrian,Västerås
2 Hp De La Pi’s Åtkomliga Åge Eric Adamsson,Jönköping
Bästa Tikvalp
1 Hp Big Heart’s Queen Of Angels Gisela Frost,Ludvika
2 Hp Bosarawi’s Razzla Og Ran Winterberg,Gagnef
3 Hp Murbergets Qlura Anette Andersson,Österfärnebo
4 Hp Big Heart’s Quickstep Kajsa Paulson,Drottningholm
Bästa valp
1 Hp Murbergets Pontus Elisabeth Adrian,Västerås
2 Hp Big Heart’s Queen Of Angels Gisela Frost,Ludvika
Juniorklass Hanar
VG 1 Junibackabbe Theres Hanning,Gävle
VG 2 Boxplay Dark And Delicious Yvonn Lindqvist,Vendelsö
Unghundsklass Hanar
Exc 1 Ck Levonnes Tumbleweed Eva Norrby,Lyrestad
Exc 2 Winsers Caesar Lennart Andersson,Smedjebacken
Öppenklass Hanar
Exc 1 Ck NORD V-15 NORD JV-15 De La Pi’s X-It Anne Lindblad,Marbäck
Exc 2 Ck KORAD Murbergets Gunvald Joakim Bergström,Järlåsa
Exc 3 Kenbru Costar Gunilla Geier,Huskvarna
Exc 4 Woogiebox Dream Come True Marie-Louise Hallgren,Skultuna
VG Murbergets Mike Zimone Iwarsson,Hudiksvall
Veteranklass Hanar
Exc 1 Ck KORAD IPOI SE UCH Jipotimas Yinichi Jill Mellström,Brottby
Exc 2 KORAD Engelaiz Mastercard Yvonne Hollingworth,Åkersberga
Championklass Hanar
Exc 1 Ck KORAD LPI SE UCH NO V-13 NORD V-14 C.I.B & C.I.E & NORD UCH Honeybox Future Dream Sofi & Joel Vilborg,Brottby
Juniorklass Tikar
Exc 1 Ck Siggbergs Coco Chanel Sofi & Joel Vilborg,Brottby
VG 2 Boxplay Drop Dead Beautiful Monica Jönsson,Nacka
VG 3 Tyegarth Hoptastic Susanne Häggblom Andersson,Norrsundet
VG 4 Dejoyas Delta Force David Sandén,Nyköping
VG Murbergets Olga Anette Andersson,Österfärnebo
Unghundsklass Tikar
Exc 1 Ck De La Pi’s Ypperliga Yvonne Joakim Bergström,Järlåsa
Exc 2 Ck De La Pi’s Yppiga Ylva Pia Fogelberg Berglund,Bottnaryd
Exc 3 Paiste Katarina Magnusson,Avesta
VG 4 SE JV-16 NO JV-16 Mythique’s Cersei Janet Johansson,Västerås
Winsers Cloud Helena Winser,Dala-Järna
Bruksklass Tikar
Exc 1 Ck Engelaiz Conjure Lise-Lotte Kihlström,Malung
Exc 2 Ck Engelaiz Chelsea Cecilia Borgljung,Falun
VG 3 KORAD TJH(RDH) RLD N Murbergets Helena Micaela Iwarsson,Hudiksvall
Öppenklass Tikar
Exc 1 Ck KORAD Bullerbasius Edna Nina Bergström Wik,Falun
Exc 2 Ck Teivik’s Sarnasus Malin Raske,Järpen
Exc 3 LPI LPII KORAD RLD N RLD F RLD A RLD M De La Pi’s Supersalta Sasha Towe Melander,Nykvarn
Exc 4 Introduce Dancing Queen Kerstin Herlitz,Hedemora
Exc KORAD SE VCH Golonkas Gizette Annikasjögren,Värmdö
VG NORD V-15 Hocus-Pocus Salma Katia Spjuth Adelörn,Tyresö
Exc Introduce De Luxe Yvonne Hollingworth,Åkersberga
VG Introduce Disco Queen Elisabeth Lundin,Täby
G Introduce Dolce Vita Christina Nilsson,Östhammar
VG KORAD Murbergets Lovis Anette Andersson,Österfärnebo
Veteranklass Tikar
Exc 1 Ck KORAD Marikarlos No Problem Kajsa Paulson,Drottningholm
Exc 2 Ck KORAD LPI SE UCH RLD N RLD A RLD M Boxplay Allround Player Martina Carlstedt,Tyresö
Exc 3 KORAD SE UCH Millneth’s For You I Will Maria Göransson,Västerås
VG 4 Midwatch Loretta Lynn Rose-Marie Sternberg,Kolbäck
Bästa Hanhundsklass
1 NORD V-15 NORD JV-15 De La Pi’s X-It Anne Lindblad,Marbäck
2 KORAD LPI SE UCH NO V-13 NORD V-14 C.I.B & C.I.E & NORD UCH Honeybox Future Dream Sofi & Joel Vilborg,Brottby
3 KORAD IPOI SE UCH Jipotimas Yinichi Jill Mellström,Brottby
4 Levonnes Tumbleweed Eva Norrby,Lyrestad
Bästa Tikklass
1 De La Pi’s Ypperliga Yvonne Joakim Bergström,Järlåsa
2 KORAD Bullerbasius Edna Nina Bergström Wik,Falun
3 De La Pi’s Yppiga Ylva Pia Fogelberg Berglund,Bottnaryd
4 Siggbergs Coco Chanel Sofi & Joel Vilborg,Brottby
CERT Engelaiz Conjure Lise-Lotte Kihlström,Malung
R-Cert KORAD Marikarlos No Problem Kajsa Paulson,Drottningholm
Bästa veteran
1 KORAD IPOI SE UCH Jipotimas Yinichi Jill Mellström,Brottby
2 KORAD Marikarlos No Problem Kajsa Paulson,Drottningholm

GRATTIS! Svensk Utställningschampion – 2014

SE UCH KORAD LP1 LP2 RLD N RLD F Mysslingens Elfrida Andrée.

SE UCH KORAD LP1 LP2 RLD N RLD F Mysslingens Elfrida Andrée.

Grattis till ny titel!

Svensk Utställningschampion (SE UCH) på Älvsjömässan 2014-12-13. Resultat: CERT, Bt-4, SE UCH.

SE UCH KORAD LP1 LP2 RLD N RLD F Mysslingens Elfrida Andrée. Ägare Jenni Andersson.

Toppbild-logo_2014

sthlmHUNDmässa 2014

GDLO´s Boxerspecial 16 mars 2013 – Resultat

Resultat från Svenska Boxerklubben Gävle-Dalas boxerspecial i
Smedjebacken 2013-03-16

Domare: Bozidar Velikov, Bulgarien

[Ladda ner hela katalogen] (448 kB) [Ladda ner alla kritiker] (2 786 kB)

birbim

BIR

BIM
SE UCH KORAD LPII Shirwalk’s Destiny

KORAD IPOI SEUCH NUCH Jipotimas Yinichi

Kval Plac Hund Ägare
Valpklass hanar 4-6 månader
1 Hp Engelaiz Yahoo  Åse Rönnlund, Kungsgården
2 Hp Albinsson’s Avspända Alfred  Jannice Printz, Finspång
3 Intense’s Baghera  Hans Åhnström
Valpklass hanar 6-9 månader
1 Hp Valsängen’s Cosmopolitan  Ann-Sofie Ericsson, Västerås
Valpklass tikar 4-6 månader
1 Hp Engelaiz Yra  Nina Dahlström
2 Hp Aglaia’s Dundran  Susanne Löfström, Bålsta
3 Hp Jipotimas La Boheme  Jill Mellström, Brottby
4 Aglaia’s Ducati Dream  Mari Andersson, Kil
Valpklass tikar 6-9 månader
1 Hp Valsängen’s Champagne  Ingrid Johansson, Sollentuna
Bästa Hanvalp
1 Albinsson’s Avspända Alfred  Jannice Printz, Finspång
2 Engelaiz Yahoo  Åse Rönnlund, Kungsgården
3 Valsängen’s Cosmopolitan  Ann-Sofie Ericsson, Västerås
Bästa Tikvalp
1 Valsängen’s Champagne  Ingrid Johansson, Sollentuna
2 Jipotimas La Boheme  Jill Mellström, Brottby
3 Engelaiz Yra  Nina Dahlström
Bästa valp
1 Valsängen’s Champagne  Ingrid Johansson, Sollentuna
Juniorklass Hanar
Exc 1 Ck Hausse Dryas  Katarina Engevall, Falun
Exc 2 Ck Shirwalk’s Edison  Åsa Stenman, Örebro
Exc 3 Ck Handler’s Nougat  Kerstin Ramberg, Krokom
4 Millneth’s Ibrahimovic  Kenneth Nordström, Vallentuna
Unghundsklass Hanar
Exc Ck Heros Balboa  Amanda Palm, Hörby
Exc Jokibox Hold Me Now  Anneli Kvick, Almunge
Exc Ck Murberget’s Gunvald  Joakim Bergström, Järlåsa
Bruksklass Hanar
Exc 1 Ck IPO/BHP1 IPO1 KORAD Jipotimas Marziale  Mellström Jill, Brottby
Öppenklass Hanar
Exc 1 Ck Boxillas Bond  Inger Wedberg, Rävlanda
Exc 2 Ck Major-Bernard  Tuula Hongisto, Upplands Väsby
3 Wellans Born To Run  Niklas Eilegård, Glanshammar
Exc 4 Incirias New Look  Kerstin Rolstad, Örsundsbro
Championklass Hanar
Exc 1 Ck KORAD IPOI SEUCH NUCH Jipotimas Yinichi  Jill Mellström, Brottby
Exc 2 Ck C.I.E NLCH Wolf Di Noi Vincere  Christine Ogiers co Jessica Törnblom, Tierp
Juniorklass Tikar
Exc 1 Ck Handler’s Pralin  Linda Näslund, Brunflo
Exc 2 Ck Genjoy’s Anastasia S  Sara Lindstedt, Sala
Exc 3 Ck Valsängen’s Athena  Christer Hero
4 Impressive’s Baby Bippa  Nina Persson, Landskrona
Unghundsklass Tikar
Exc 1 Ck Valsängen’s Zoega  Madeleine Winberg, Eskilstuna
Exc 2 Ck Engelaiz Xpectation  Mia Ljung, Växjö
Exc 3 Ck Kalixta Van Ryckogie  Jessica Törnblom, Tierp
Exc 4 Bullerbasius Edna  Kerstin Rolstad, Örsundsbro
Bruksklass Tikar
Exc 1 CERT KORAD Engelaiz Rag Doll  Anita Fransson, Sala
Öppenklass Tikar
Exc 1 Ck Engelaiz Valencia AN Angel  Carina Bernander, Göteborg
Exc 2 Ck Boxolas Utopia  Ägare. Ola Stålberg, Karlskoga
Exc 3 LPI Jipotimas Chanonne  Jill Mellström, Brottby
Exc 4 KORAD Jipotimas Ulrika Knape  Jill Mellström, Brottby
Veteranklass Tikar
Exc 1 Ck KORAD LP II SE UCH Engelaiz Karamell  Marlene Mussawir, Västra Frölunda
Championklass Tikar
Exc 1 Ck SE UCH KORAD LPII Shirwalk’s Destiny  Ninni Johansson
Exc 2 Ck NORD UCH C.I.B C.I.E PL CH VDHCH KORAD LP2 Bippa con Tilia  Nina Persson, Landskrona
Bästa Hanhundsklass
1 KORAD IPOI SEUCH NUCH Jipotimas Yinichi  Jill Mellström, Brottby
2 Boxillas Bond  Inger Wedberg, Rävlanda
3 C.I.E NLCH Wolf Di Noi Vincere  Christine Ogiers co Jessica Törnblom, Tierp
4 Handler’s Nougat  Kerstin Ramberg, Krokom
CERT IPO/BHP1 IPO1 KORAD Jipotimas Marziale  Mellström Jill, Brottby
Bästa Tikklass
1 SE UCH KORAD LPII Shirwalk’s Destiny  Ninni Johansson
2 Valsängen’s Zoega  Madeleine Winberg, Eskilstuna
3 Engelaiz Valencia AN Angel  Carina Bernander, Göteborg
4 Handler’s Pralin  Linda Näslund, Brunflo
Avelsklass
1 KORAD SE UCH INT UCH PL CH Tenzing Des Courtillieres S39843/2003 Ingrid Anderson, Landskrona
Uppfödarklass
1 Hp Murbergets kennel Anette & Tord Andersson, Österfärnebo
2 Engelaiz kennel Marlene Mussawir, Västra Frölunda
3 Jipotimas kennel Jill Mellström, Brottby